نوشته شده توسط : گرین پست

تاریخچه مواد شوینده لباسشویی

مواد شوینده ای که برای هر نوع شستشویی استفاده میشوند هم مانند سایر مواد دیگر دارای یک تاریخچه هستند. اینکه چطور شده که ما امروز مواد مختلف و شوینده های متنوع استفاده می کنیم و گاها از نتیجه آنها شگفت زده می شویم. فرقی نمیکند که شما مواد قابل شستشوی خود اعم از لباس، پرده و ... را چگونه پاکیزه می کنید. شستشوی شما دستی باشد یا آن را به خشکشویی آنلاین یا خشک شویی آفلاین می سپارید.

تاریخچه مواد شوینده لباس از حدود زمان جنگ جهانی دوم آغاز می شود. علی رغم اینکه از محصولات صابون برای تمیز کردن بدن و لباس تا زمان مصری ها استفاده می شد ، در طول جنگ جهانی دوم پوسته های صابون از کار افتادند. مواد شوینده لباس ، روش ارزان تر و کارآمدتری را برای تمیز کردن ارائه می دهد.


خشکشویی آنلاین

شوینده در واقع صابون نیست. مواد شوینده لباسشویی یک ترکیب شیمیایی است که به تمیز کردن لباس در ماشین لباسشویی کمک می کند زیرا به معلق نگه داشتن آلودگی در آب کمک می کند. وقتی صحبت از تمیز کردن لباس می شود ، ماشین لباسشویی مهم است ، نه مواد شوینده. ماشین لباسشویی از آب و فشار آب برای شل شدن آلودگی لباس استفاده می کند. مواد شوینده به از بین بردن موانع بین مولکول های آب کمک می کند تا آب کاراتر باشد. مواد شوینده همچنین به حالت معلق نگه داشتن خاک کمک می کند تا هنگام تخلیه آب ، آن را شسته شود.

از نظر تاریخی ، صابون استاندارد وقتی لباس با دست خرد می شد یا در رودخانه شسته می شد ، استفاده می شد. در زمان مصریان باستان و بابلی ها ، صابون از چربی و خاکستر حیوانی ارائه می شد. Lye در نهایت به یک محصول صابون محبوب تبدیل خواهد شد. صابون در دوران قرون وسطی به کار شیطان تبدیل شد. انزجار از تمیز کردن بدن و لباس منجر به کاهش محصولات صابونی شد که به گفته برخی از مورخان در گسترش طاعون سیاه (که به طور کلی توسط کک بر روی موش منتقل می شود) نقش داشته است ، زیرا مردم بسیار کثیف بودند.

مواد شوینده در ماشین لباسشویی مدرن

صابون های استاندارد و مبتنی بر چربی نسبت به مکانیک داخلی ماشین های لباسشویی بسیار خشن هستند. مواد شوینده مدرن لباسشویی یک پاک کننده بر پایه قلیایی تهیه می کنند که به آب در تمیز کردن لباس کمک می کند ، اما مواد شوینده مدرن به دلیل خراب نشدن مواد شوینده برای محیط زیست مضر است. در واقع ، یک بار در آب ، مواد شوینده باقی مانده و می توان آن را مشاهده کرد که در مخازن ، شکسته شدن آب و حتی در آب زیر زمین کف می کند ، اگرچه "تمیز" شده است. دانشمندان مدرن برای کمک به کاهش میزان آلودگی آب که مواد شوینده لباسشویی ایجاد می کنند ، روی محصولات سالم سبز کار می کنند.

منبع: lovetoknow.com:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

معرفی ساختمان سنتور

سنتور یک ساز ذوزنقه شکل است که از چوب و فلز ساخته می‌شود. نوازنده سنتور برای نواختن، ضلع بزرگتر ساز را روبروی خود قرار می‌دهد و سر مضراب‌های چوبی را با نمد می‌پوشاند، سپس با مضراب به سیم‌ها ضربه می‌زند تا صدا تولید شود. ساز سنتور از اجزای مختلف با ویژگی‌های خاص تشکیل شده است که در ادامه ابتدا به تاریخچه این ساز و سپس به معرفی تک تک اجزای آن می‌پردازیم.

تاریخچه ساز سنتور

سنتور یک ساز ذوزنقه شکل است که از چوب و فلز ساخته می‌شود. نوازنده سنتور برای نواختن، ضلع بزرگتر ساز را روبروی خود قرار می‌دهد و سر مضراب‌های چوبی را با نمد می‌پوشاند، سپس با مضراب به سیم‌ها ضربه می‌زند تا صدا تولید شود. ساز سنتور از اجزای مختلف با ویژگی‌های خاص تشکیل شده است که در هنگام خرید سنتور مهم خواهند بود و ما در  ادامه ابتدا به تاریخچه این ساز و سپس به معرفی تک تک اجزای آن می‌پردازیم.

ساز خوش صدای سنتور یکی از کهن‌ترین و قدیمی‌ترین ساز‌های ایرانی است که قدمت آن به ۵۵۹ پیش از میلاد بازمی گردد و نشانه‌هایی از این ساز بر سنگ ‌تراشی‌های آشور و بابلیان پیدا شده است. شواهد نشان می‌دهد که ایرانی‌ها قبل از ظهور اسلام با این ساز آشنا بودند؛ سپس رفته رفته و با گذر زمان ساز پیشرفت و به کشور‌های دیگر نیز راه پیدا کرد. ابوالحسن علی ابن حسین مسعود، تاریخ نگار نامدار و نویسنده کتاب مروج الذهب در شرح اوضاع موسیقی در زمان ساسانیان نام سنتور (سنطور) را در بین ساز‌های متداول ایرانی آورده است.

ساخت این ساز خوش صدا را به فیلسوف نظریه پرداز و موسیقیدان بزرگ ابونصر فارابی (متوفای ۹۵۰ میلادی) نسبت داده اند. با این حساب این ساز عمری افزون بر هزارسال دارد.

:به نقل از ویکی پدیا

فارابی در کتاب احصاء العلوم در تعریف موسیقی می‌گوید:"علم موسیقی به‌طور کلی، از شناختن انواع الحان و آنچه الحان از آن‌ها تألیف می‌شود بحث می‌کند و روشن می‌سازد که الحان برای چه غرض‌هایی تألیف می‌شوند و چگونه باید تألیف شوند و بر چه حالی باید باشند تا تأثیر آن‌ها بیشتر و دلنشین تر گردد. کتاب موسیقی کبیر شاهکار فارابی در علم موسیقی است که با ترجمه آذرتاش آذرنوش برگردان شده‌است. به گفته دکتر عبدالامیر سلیم این کتاب عظیم‌ترین کار دوره اسلامی در زمینه موسیقی است. کارادیوو بیان می‌دارد که دراویش مولوی نغمه‌ها و نواها و آهنگ‌های باستانی را که با خواندن اشعار مولانا همواره زمزمه می‌کردند و همیشه در زهن داشته‌اند و می‌خوانند همگی منتسب به فارابی است. فارابی در این کتاب سعی کرده‌است که آرای پیشینیان در مورد موسیقی را جمع‌آوری کند. فارابی نخستین کسی است که نام خنیاگر معروف دربار خسرو پرویز را به جای باربد، به صورت درست یعنی فهلبذ ضبط کرده‌است. وی در موسیقی کبیر از دو نوع تنبور بغدادی و خراسانی نیز سخن می‌گوید. او همچنین از ساز شاه رود و شکل آن سخن می‌گوید. فارابی زمانی که شاهرود را توضیح می‌دهد از فاصله پنجم (پرده پنجم) نیز سخن گفته‌است.[۲۳]


معرفی ساز سنتور

انواع ساز سنتور

این ساز در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود که تفاوت آن‌ها فقط در زیر و بم بودن صدای آن‌ها است. انواع سنتور عبارتند از:

 • سنتور مرسوم سل کوک سنتور معمول که برای آموزش هم از آن استفاده می‌شود سنتور سل کوک است که دارای دو ردیف نه تایی خرک در طرفین صفحه است. نت “دو” در آن همصدا با “دو” دیاپازون است.
 • سنتور لا کوک این ساز نیز دارای دو ردیف ۹ تایی خرک در طرفین است، ولی ابعاد آن نسبت به ساز سل کوک کمی کوچک‌تر است. این ساز در دسته ساز‌های انتقالی قرار می‌گیرد و نت “دو” در آن همصدا با “ر” دیاپازون است و در هنگام نت نویسی باید برای آن یک پرده پایین‌تر نت نویسی کرد. این ساز برای گروه نوازی‌ها مناسب است.
 • سنتور باس سنتور باس دارای یک جعبه صوتی بزرگ‌تر از سنتور معمولی است. سیم‌های سنتور باس دارای روکش فلزی در ضخامت‌های مختلف هستند و از روی هر خرک دو الی سه سیم عبور می‌کند. صدای این ساز یک اکتاو بم‌تر از سنتور معمولی است.
 • سنتور کروماتیک این ساز بیشتر برای گروه نوازی‌های بزرگ استفاده می‌شود. ابعاد آن برابر با وسعت سنتور معمولی است، ولی خرک‌های بیشتری برای ایجاد نیم پرده و ربع پرده دارد. نت نویسی سنتور کروماتیک با کلید سل است و ۳۰ خرک بزرگ و کوچک برای ایجاد ۴۱ صدا روی صفحه دارد.
 • سنتور کروماتیک بم این ساز با ساختار سنتور کروماتیک یک چهارم درست (شامل ۸ صدا)، از طرف ضلع بزرگ‌تر خرک‌هایی اضافه دارد و این صدا‌ها با کلید فا خط چهارم نت نویسی می‌شوند. این ساز جمعا دارای ۳۵ خرک برای ایجاد ۳۵ صدا است؛ و البته در قسمت صدا‌های بالا چند خرک کمتر دارد.

منبع:معرفی ساز سنتور:: موضوعات مرتبط: شناخت آلات موسیقی , ,
:: برچسب‌ها: خرید سنتور ,
:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات cpc دارای یک فرمول محاسبه است:

مدل «هزینه به ازای کلیک» معیاری برای محاسبه‌ی مخارجی است که تبلیغ‌دهندگان برای هر کلیک روی آگهی تبلیغاتی‌شان می‌پردازند. از آنجایی که قیمت‌های یک کمپین CPC ممکن است به واسطه‌ی حجم ترافیک، تعداد رقبا و غیره در طول اجرا تغییر کند، هزینه‌ی نهایی یک کمپین CPC را از تقسیم هزینه‌ی کل بر تعداد کل کلیک‌ها محاسبه می‌کنند. دو شیوه‌ی متفاوت برای محاسبه‌ی هزینه‌ی تبلیغات به ازای کلیک وجود دارد: یکی تعیین نرخ ثابت به ازای هر کلیک، و دیگری مزایده بر اساس پیشنهاد قیمت یا Bid. در هر دو حالت تبلیغ‌دهنده باید ارزش بالقوه‌ای که از هر کلیک ناشی می‌شود را در نظر بگیرد. ارزش یاد شده به بازدیدکننده‌ی مورد انتظار تبلیغ‌دهنده و عایدی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت حاصل از این بازدید (معمولاً درآمد) بستگی خواهد داشت. مثل انواع دیگر تبلیغات، در تبلیغات CPC نیز هدفگیری حرف اول را می‌زند. منافع مخاطب هدف، نیت او، موقعیت جغرافیایی و روز و ساعت از جمله عواملی هستند که معمولاً در کمپین‌های CPC دخالت دارند.

حال که متوجه شدیم هزینه کمپین تبلیغات کلیکی از چه طریقی محاسبه میشود بهتر است مروری بر نقاط قوت و نقات ضعف تبلیغات کلیکی نیز داشته باشیم. در ادامه به این موارد به صورت تایتل وار اشاره شده است.

نقاط قوت تبلیغات کلیکی:

 • دنبال کردن آمار کلیک به شدت سرراست است؛ کاربر یا روی یک آگهی کلیک کرده یا نکرده.
 • تبلیغ‌دهنده تنها در ازای کلیک‌هایی که روی آگهی شده هزینه پرداخت می‌کند؛ یعنی بازدید‌ها رایگان هستند.
 • ریسک هزینه‌ی بیش از اندازه و بی‌بازده روی تبلیغات کاهش می‌یابد چرا که تنها بابت ترافیکی هزینه پرداخت می‌شود که در واقع به سمت سایت تبلیغ‌دهنده هدایت شده است.
 • در اغلب مواقع می‌توان به صورت لحظه‌ای هزینه‌ی کلیک یا بودجه‌ی کمپین تبلیغاتی را بنا به نیاز تغییر داد.
 • کمپین‌های CPC که به درستی طراحی و بهینه‌سازی شده باشند می‌توانند ترافیک قابل توجهی به سمت تبلیغ‌دهنده هدایت کنند.
 • تبلیغات CPC برای کسانی که بازگشت حاصل از سرمایه‌گذاری (ROI) خود را دنبال می کنند می‌تواند مقرون به صرفه‌تر از CPM تمام شود

نقاط ضعف کمپین‌ تبلیغات کلیکی:

 • در تبلیغات CPC مزایده‌ای نظیر گوگل ادوردز بر سر ترافیک میان چند تبلیغ‌دهنده رقابت وجود دارد. در نتیجه هزینه‌ی تمام‌شده‌ی این مدل تبلیغات گاهی اوقات بالا می‌رود و برای بازیگران کوچک‌تر مقرون به صرفه نخواهد بود.
 • از طرف دیگر نیز ممکن است ترافیکی جذب نکنید.
 • کلیک‌هایی که به سمت تبلیغ‌دهنده روانه می‌شوند لزوماً به تبدیل منجر نخواهند شد. علت این امر می‌تواند ضعف صفحه‌ی فرود در متقاعد کردن بازدید کننده یا حتی کلیک‌های اتفاقی باشد. با این حال صرف اینکه کلیک به مشتری تبدیل نشده به معنای این نیست که در آینده هم نخواهد شد.
 • تبلیغات کلیکی هم می‌تواند کمی پیچیده شود و برای نتیجه گرفتن باید حتماً حواستان به کاری که انجام می‌دهید باشد.

منبع: رایکا:: موضوعات مرتبط: تبلیغات موبایلی , ,
:: برچسب‌ها: تبلیغات کلیکی ,
:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

خشکشویی لباس

معمولا تمام خشکشویی های آنلاین و سنتی خدمات خشکشویی لباس را ارائه می دهند. در ادامه مطلب شما را با مفهوم کلی واژه خشکشویی و فرآیند خشکشویی لباس آنلاین آشنا می‌کنیم تا درک بهتری از خدمات خشکشویی لباس آنلاین داشته باشید.

امروزه معمولا در 70 درصد منازل لباسشویی وجود دارد و بسیاری از لباس‌های چرک و سایر منسوجات از این طریق وارد فرآیند شست و شو می‌شوند. البته بدیهی است که با حساسیتی که یک سری از البسه ها دارند گاها از روش سنتی و دستی برای پاکیزگی آنها استفاده می‌شود. در این میان دو فاکتور مهم وجود دارد: 1. جنس لباس و 2. زمان شما. برخی لباسها به علت جنس ظریف و حساسی که دارند با شست وشو های خانگی معمولا حالت اولیه خود را از دست می‌دهند، این مورد در لباس های زمستانی و پشمی، لباس‌های مجلسی و کت و شلوار و برخی انواع کفش کتانی به وفور دیده می‌شود. از طرف دیگر فاکتور زمان برای آن دسته از افرادی که بیشتر ساعات شبانه روز در خارج از منزل به سر می‌برند بسیار اهمیت دارد. بنابراین تنها کافی است لباس‌ها و منسوجات خود را به حباب بسپارید تا علاوه بر افزایش عمر البسه‌های خود و دریافت خدمات با کیفیت، هزینه زمانی برای این بخش از نیاز روزمره زندگیتان نداشته باشید. اما چرا ما در بیان خود به افزایش عمر لباس‌تان اشاره کردیم؟! خشکشویی، همانطور از که از اسم این کلمه پیداست، به معنی شستشوی بدون آب است. ولی چرا این روش جایگزین شستشو با آب شده است ؟! در روش شستشو با آب به دلیل اینکه مولکول‌های آب بسیار قطبی بوده و به شدت جذب بافت لباس‌ها می‌شوند و این امر باعـثـ از دست دادن فرم زیبای لباس شده و در نهایت از عمر لباس کم می‌شود. ولی روشی که باعثـ نجات البسه‌های ما شد خشکشویی بود ، این روش شستشو همان طور که بیان کردیم بدون آب صورت می‌گیرد، لباس‌ها در دستگاه‌های مخصوصی قرار می‌گیرند و با شوینده‌های شمیایی فوق العاده قوی که نه تنها باعـث از بین رفتن بافت البسه نشده بلکه باعث درخشان‌تر و زیباتر شدن آنها می‌شوند.


خشکشویی لباس

عمده خدماتی که در خشکشویی لباس آنلاین و خشکشویی لباس سنتی انجام میشود عبارتند از:
 • خدمات شستشو
 • خدمات اتوکشی
 • خدمات بخارشویی
 • خدمات سفیدشویی و لکه برداری

منبع: حباب:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب , خشکشویی لباس ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

رابطه خشکشویی و گرانی دلار

شاید به ذهن شما هم خطور نکرده باشد که گران شدن دلار حتی می تواند فعالیت صنف خشکشویی چه خشکشویی آنلاین و چه خشکشویی سنتی و آفلاین را تحت تاثیر قرار دهد. در این باره ابوالفضل رجب زاده، رییس اتحادیه صنف خشکشویی و لباس شویی تهران توضیح می دهد.

به طور از کلی وضعیت فعالیت واحد های خشکشویی طی این روزهای آخر سال راضی هستید؟
امسال نسبت به سال گذشته رکود بیشتری وجود دارد. به طور کلی هر سال روند مراجعه شهروندان به واحد های خشکشویی طی روزهای پایانی سال کم تر می شود.

علت آن چیست؟
موضوع رقم و قیمت است. معمولا طی روزهای آخر سال شهروندان کالا های مختلفی از قبیل پتو، عروسک و پتو را برای شست و شو به خشکشویی می آورند. این گروه از کالا ها قاعدتا رقمی قابل توجه را تشکیل می دهند و مانند لباس نیست. بر همین اساس مردم مقداری محتاط تر عمل می کنند. امسال هم به نسبت سال های قبل افت مراجعه به خشکشویی بیشتر بوده است.


خشکشویی آنلاین

همکار های شما در واحد های خشکشویی مقصر نیستند؟
همکار های من مقصر نیستند بلکه به نظرم مواد شست و شو گران شده است. مواد شست و شو از بشکه ای 600 تا 700 هزار تومان به 2 میلیون 200 هزار تومان رسیده است. پودر رختشویی برای برخی لباس هاست. در واقع ماده اصلی شست و شو ماده پر کلر پلی اتیلن است که هر بشکه آن به 2 میلیون 200 هزار تومان رسیده است و مقدار مصرف آن بسته به حجم فعالیت مغازه ها دارد. به طور نرمال بین یک تا دو بشکه از این ماده برای واحد های خشکشویی در ماه نیاز است. این محصول گران نیز هست و گرانی ارز اصلی ترین دلیل آن است. جالب است که تعرفه ها بیشتر نشده است. اصلا تعرفه های ما واقعی نیست. اگر تعرفه واقعی بخواهد اعمال شود قاعدتا قیمت خدمات ما بیشتر خواهد شد. به صورت مقطعی قیمت واحد های خشکشویی را اجازه ندادند افزایش پیدا کند و به همین دلیل این صنف ضعیف شد. از 2000 واحد خشکشویی در حال حاضر به 900 واحد رسیدیم. روز به روز هم از این تعداد کاسته می شود. یعنی 99 درصد واحد های بزرگی که در صنف خشکشویی بودند، واحد های خود را جمع کردند. بعد از این اتفاق حدود 1100 واحد خشکشویی فقط در تهران تعطیل کرده اند.

در رابطه با این 1100 واحدی که تعطیل کرده اند ظرف چه مدت زمانی بوده است؟
طی 15 تا 16 سال گذشته این اتفاق افتاده است. دلیلی نداشت این اتفاق بیافتد. صنف ما بالاترین مصرف انرژی را دارد. یعنی آب ، برق و گاز. صنف ما از مسئولان درخواست کردند که قیمت آب، برق و گاز را به جای تجاری، صنعتی حساب کنند که صرف داشته باشد. وقتی صرف اقتصادی نباشد، برای برخی افراد راحت تر این است که واحد خشکشویی را تعطیل کنند و به طور مثال به یک بقالی اجاره دهند. همان افزایش تورم هر ساله بانک مرکزی را اگر روی تعرفه های خدمات ما می گذاشتند در حال حاضر نرخ ما خیلی بالاتر بود. از سوی دیگر و به طور مثال اگر تورم را 15 درصد حساب کرده اند 10 درصد بیشتر به نرخ های ما اضافه نکردند. همچنین ما مشکل کارگری هم داریم. هیچ کارگری حاضر نیست در این صنف فعالیت کند.


منبع: خبرگذاری تبیان:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

قیمت های خشکشویی آنلاین

قیمت های خشکشویی توسط اتحادیه صنف خشکشویی و لباس شویی تهران ارائه می شود. فرقی نمی کنید که خشکشویی آنلاین است یا به صورت آفلاین و سنتی است. بهرحال صاحبان این کسب و کار موظف هستند قیمت های اتحادیه رو برای خدمات خود به مراجعه کنندگان ارائه کنند.

گاها ممکن است تصور کنیم که بسته به نوع ماشین هایی که استفاده میشود، کیفیت مواد شوینده، هزینه های سرویس ارسال و دریافت، لوکیشن و یا مکان فیزیکی خشکشویی و ... قیمتهای این نوع از خدمات متفاوت باشد. اما این طور نیست. مواردی که در قیمت خشکشویی حتی در نوع آنلاینش می تواند موثر باشد قیمت ارز و گرانی دلار است. دلار که گران میشود قیمت ماشین آلات و مواد اولیه برای شستن و لکه بری بالا می رود. البته در اینجا ما از هزینه های اجاره مکان و فضای فیزیکی فاکتور گرفته ایم.


خشکشویی آنلاین

معمولا هرجه به آخر سال نزدیک می شویم مراجه به خشکشویی به ویژه خشکشویی آنلاین بیشتر می شود. هرچند امسال به خاطر وضعیت کرونا ممکن است این مراجعه و تقاضا کمتر باشد. برخلاف باور عموم که اگر مراجعه زیاد شود قیمت خدمات هم افزایش می یابد، باید بیان کرد که این طور نیست. قیمت خدمات تغییر نمی کند. زیاد خلاق قانون اتحادیه است.

خشکشویی آفلاین یا خشکشویی آنلاین شاید صنف زیان دهی نباشد اما معمولا سود ده هم نیست. به عنوان مثال یک مغازه 40 متری در مرکز شهر حدود 600 میلیون تومان پول نیاز دارد. از سوی دیگر ماشین آلات هم نیاز است که اصلا آن را کنار می گذاریم. 600 میلیون تومان را اگر سپرده بانکی بگذارید و سالی 20 درصد سود بانکی بگیرید ماهی 10 میلیون تومان می شود. یعنی بدون اینکه مالیات پرداخت کنید، حرص و جوش بخورید و عوارض بدهید هر ماه ده میلیون تومان درآمد دارید. زیرا قیمت های این نوع خدمات آزاد نشده و گاها می بینیم که برخی خشک شویی به واسطه کمبود جا دستگاه لکه گیری نیست یا اینکه داروی لکه گیری به خاطر گرانی کم تر استفاده می شود. هنگامیکه نرخ ها آزاد شود ، واحد های خشکشویی می روند و دستگاه های مورد نیاز را می آورند.:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب ,
:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

خشک‌شویی چیست؟

خشک‌شویی یکی از روش‌های شستشو و پاک کردن لباس می‌باشد. از آنجا که در این روش از آب استفاده نمی‌شود خشک‌شویی نام گرفته‌است. مولکول‌های آب بسیار قطبی هستند و هنگام شستشو با آب بسیاری از تارهای پارچه آب را به خود جذب می‌کنند و از شکل می‌افتند. به خصوص برای لباس‌های دارای بافت‌های مخلوط مانند کت و شلوار و پالتو، شستشو با آب سبب از بین رفتن فرم و حالت آن‌ها می‌شود. با استفاده از مواد حلال و شوینده غیر قطبی لباس شکل خود را حفظ می‌کند، و در عین حال لکه‌ها از بین می‌روند (ویکی پدیا).

روش شست‌وشو در خشکشویی ؟

در این روش لباس‌ها را درون دستگاه مخصوصی قرار می‌دهند و یک محلول شیمیایی را به آن اضافه می‌کنند. پس از تمام شدن مدت زمان شستشو، وقتی لباس را از داخل دستگاه بیرون می‌آورند، به‌طور کامل خشک است. خشک‌شویی‌ها برای برداشتن لکه روی لباس‌ها از اصول انحلال پذیری استفاده می‌کنند. این‌کار در دو مرحله انجام می‌گیرد، ابتدا لکه توسط یک جسم نرم‌کننده شل می‌شود سپس با فشار زیاد برداشته می‌شود. حلال مورد استفاده در این روش باید بتواند ذرات ریز روغن و چربی موجود در رشته‌های لباس را در خود حل کند. یکی از محلول‌های شیمیایی متداول که برای شستشو با این روش استفاده می‌شود، پرکلر پلی‌اتیلن یا پر کلر اتیلن است. این محلول شبیه بنزین است و به شکل مایع سنگینی است که هر لیتر آن در حدود سه کیلوگرم وزن دارد. پرکلر بو ندارد و خاصیت ضد عفونی‌کننده داشته و از بید زدن لباس نیز جلوگیری می‌کند. تترا کلرو اتن از دیگر انواع محلول‌های قابل استفاده در خشک‌شویی است. این ماده که فرار و اشتعال ناپذیر است حلال مناسبی برای لکه‌های روغنی و گلیسیرین می‌باشد. دی‌اکسید کربن مایع نیز از جدیدترین حلال‌ها است که برای تمیز کردن لکه‌های پارچه نیز کاربرد دارد. این ماده غیرسمی و غیرقابل اشتعال است (ویکی پدیا) .


خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین

امروزه با توحه به اینکه همه مردم به سمت گوشی های هوشمند روی آورده اند. بسیاری از خدمات از حالت سنتی و آفلاین به آنلاین روی آورده اند. البته آنلاین شدن خدمات فقط به علت همه گیر شدن گوشی های هوشمند نیست بلکه بستر اینترنت آغاز ارائه خدمات به صورت آنلاین بود. خشک شویی از جمله خدماتی است که در از گذشته بسیار مورد استفاده مردم بوده و هست. بنابراین ارائه آن به صورت آنلاین چه در بستر وب سایت و چه در بستر اپلیکیشن بسیار مورد استقبال مورد قرار گرفت. خشکشویی آنلاین تفاوت خاصی با خشکشویی آفلاین ندارد. در خشکشویی آنلاین عینا همان خدماتی ارائه می شود که در خشک شویی آفلاین یا سنتی ارائه میشود. اما جنس ارائه خدمات متفاوت است یعنی شما در منزل خود و مادامی که پای کامپیوتر یا تلفن همراه خود هستید، درخواست خود را ثبت میکنید. خدمات کلی که هر خشکشویی آنلاینی ارائه می‌دهد عبارتند از: خشکشویی لباس، شستشوی مبل یا مبل‌شویی آنلاین و رنگرزی لباس. ما از واژه آنلاین استفاده می‌کنیم زیرا تمام فرآیند کاری از شروع ثبت سفارش تا دریافت و تحویل کالا به صورت آنلاین انجام می‌شود. همانطور که در منزل یا محل کار خود هستید می‌توانید با نصب اپلیکیشن یا در بستر وب سایت سفارش خود را ثبت کنید و دیگر نگران اتلاف وقت و ماندن در ترافیک‌های سنگین نباشید. در خشکشویی آنلاین دیگر نیاز نیست زمانی را برای انجام امور خشکشویی هزینه کنید و این زمان می‌تواند برای انجام امور مهمتر زندگی‌تان صرف شود. سایر خدماتی که خشکشویی آنلاین انجام می دهد:

 • خشکشویی انواع البسه
 • قالیشویی انواع‌ فرش و گلیم
 • مبل شویی در انواع ساده، سلطنتی، اداری و ...
 • اتوکشی انواع البسه
 • بخارشویی انواع کالاهای مختلف


:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب ,
:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

شستشوی مبل

این یک واقعیت از زندگی است که اثاثیه منزل ما کثیف خواهد شد. در اینجا ما از کثیف شدن مبل‌ها سخن می‌گوییم. ذرات گرد و خاک به ترک‌ها و شیارهای مبل راه پیدا می‌کنند، نوشیدنی‌ها روی آنها ریخته می‌شود و البته حیوانات خانگی نیز در کثیف کردن مبلمان بی‌ تأثیر نیستند. خوشبختانه، تمیز کردن مبل نسبتاً آسان است. تمام آنچه که شما نیاز دارید کمی زمان، برخی شوینده‌های مناسب و وسایلی مانند جاروبرقی و بخارشور است. در ادامه مطلب ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه شستشوی مبل خود را با روش خانگی انجام دهید. البته اگر مبلهای حساس دارید پیشنهاد می کنیم آنها را به خشکشویی هایی که خدمات مبلشویی آنلاین یا آفلاین انجام میدهند بسپارید.

1 همه ما در زمان جاروکشیدن منزل سطح مبل ها را نیز جارو می‎کشیم. اینجا نیز همان کار را باید انجام دهید اما با دقت بیشتر. تمام ذرات و آشغال های بزرگ را جارو بکشید. تمام سطح مبل را پاک کنید. در این مورد به نکات زیر دقت کنید:
1 - از لوله باریک جارو برای ورود به شکاف‌ها و پاک کردن آنها استفاده کنید.
2 - تمام سطوح کوسن‌ها را با جارو برقی جارو کنید.
3 - بالشتک‌ها را برداشته و پایه مبل را با جاروبرقی جارو کنید.


خشکشویی لباس

2 ممکن است لکه‌هایی روی سطح مبل وجود داشته باشد که گرد و غبار یا کثیفی زیادی در آن جمع شده است و با جاروکشیدن از بین نرود، می‌توانید از یک برس موی سفت برای از بین بردن این نوع از لکه‌ها استفاده کنید و دوباره جاروبرقی را برای مَکِش گرد و خاک آزاد شده استفاده کنید. سعی کنید هنگام استفاده از برس مو قدرت دست خود را بیشتر کنید، البته مراقب باشید که به پارچه مبل آسیب نرسانید.

3 ممکن است پرز لباس، فرش و یا موی بدن حیوانات خانگی روی سطح مبل قرار گرفته باشد که با جاروبرقی موفق به زدودن آنها نشوید. برای تمیز کردن آنها می‌توانید از غَلتک پرزدار استفاده کنید. غلتک را در یک جهت استفاده کنید تا موها و پرزهای جمع شده، دوباره به سطح مبل برنگردند. اطمینان حاصل کنید که از هیچ مویی غافل نشدید.

4 در ساخت و سازه بسیاری از مبل‌ها چوب و مواد تزیینی دیگری استفاده می‌شود. این نقاط نیز باید کاملا تمیز و پاک شود. شما می‌توانید شوینده مناسب را بر روی سطح اسپری کنید سپس با دستمال تمیز کنید البته پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از تماس مستقیم شوینده به سطح مورد نظر، ابتدا بر روی پارچه مخصوص اسپری کنید و سپس سطح را تمیز کنید. اگر شوینده مخصوص سطح نیز در منزل نداشته باشید یک پاک‌کننده سطح چند منظوره کافی است.

5 این مرحله از کار براساس نوع و جنس پارچه مبل شما متفاوت است. معمولا باید یک برچسب در جایی که دیده نمی‌شود وجود داشته باشد که به شما می‌گوید روکش مبل از چه چیزی ساخته شده است. البته احتمالاً قبل از خریداری مبل نیز از نوع پارچه مبل مطلع باشید. وجود این برچسب‌ها از این جهت مهم است که معمولاً دستورالعمل‌هایی برای استفاده از محصولات پاک‌کننده روی پارچه دارند. در ادامه برخی از این اختصارات و نشانه ها را توضیح می‌دهیم که هر نماد به چه چیزی اشاره دارد:
W - به معنی استفاده از شوینده water-based به همراه یک بخارشور است.
WS - به این معنی است که شما می‌توانید یا از یک شوینده water-based به همراه بخارشور استفاده کنید یا شوینده‌هایی از نوع dry-cleaning. پاک‌کننده‌های dry-cleaning با مواد پرکلراتیلن شستشو را انجام می‌دهند و هیج اثری از آب در آنها نیست.
S - به این معنی است که شما فقط و فقط می‌توانید از یک روش dry-cleaning استفاده کنید.
Q - به این معنی است که مواد به کار رفته در ساخت مبل اورگانیک است و باید با استفاده از آب سرد شسته شوند.
X - به این معنی است که شما برای پاک کردن مو و زدودن پرزهای روی سطح مبل می‌توانید خدمات حرفه‌ای استفاده کنید.

منبع: حباب:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب , شستشوی مبل , مبلشویی آنلاین ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

خشکشویی آنلاین حباب

خشکشویی آنلاین حباب فعالیت خود را از سال 1396 با هدف انجام کلیه امور شستشو، خشکشویی و اتوپرس البسه و اقلام مربوطه؛ به صورت آنلاین، کاملاً تخصصی، مکانیزه و با دقت و سرعت بالا ( تحویل ۲۴ ساعته و تحویل فوری ۴ ساعته برای اولین بار در ایران) آغاز کرد.

خدمات کلی که حباب ارائه می‌دهد عبارتند از: خشکشویی لباس، شستشوی مبل یا مبل‌شویی آنلاین و رنگرزی لباس. ما از واژه آنلاین استفاده می‌کنیم زیرا تمام فرآیند کاری حباب از شروع ثبت سفارش تا دریافت و تحویل کالا به صورت آنلاین انجام می‌شود. همانطور که در منزل یا محل کار خود هستید می‌توانید با نصب اپلیکیشن حباب سفارش خود را ثبت کنید و دیگر نگران اتلاف وقت و ماندن در ترافیک‌های سنگین تهران نباشید. حباب به شما کیفیت و زمان هدیه می‌دهد. چراکه دیگر نیاز نیست زمانی را برای انجام امور خشکشویی هزینه کنید و این زمان می‌تواند برای انجام امور مهمتر زندگی‌تان صرف شود. اپلیکیشن حباب به گونه ای طراحی شده است که کار کردن با آن بسیار ساده و کم دردسر باشد.


خشکشویی آنلاین حباب

خشک شویی لباس
خشکشویی لباس در حباب در انواع کتگوری های مختلف قرار دارد وتمام انواع البسه شما را در برمی‌گیرد. زمانی که وارد اپلیکیشن حباب می شوید، می توانید این دسته‌بندی‌ها را مشاهده کنید که شامل لباس‌های مردانه، لباس‌های زنانه، لباس‌های بچه‌گانه، کالای خواب و سایر انواع کالاها مانند پرده می باشند. در حباب برای احساس امنیت شما تمام این کالا بیمه می شوند. حباب با بهترین متدها شست وشو البسه و کالای شما را انجام می دهد. شما می توانید هر لحظه از طریق اپلیکیشن وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید.

مبل‌شویی در حباب
مبل‌شویی در حباب در دسته‌های مبلمان راحتی و مبلمان استیل قرار دارد. علاوه بر انواع مبلمان، شست‎شوی خوشخواب و همچنین انواع موکت نیز توسط حباب در این فیلد انجام می‌پذیرد. زمانی که وارد اپلیکیشن حباب می‌شوید، می‌توانید این دسته‌بندی ها را در بخش مبلمان مشاهده کنید و به سادگی سفارش خود را ثبت نمایید. در حباب به بهترین شکل خدمات مبلشویی انجام می‌شود زیرا حباب کادر اجرایی مجرب و دستگاه های نوین برای مبل‌شویی در نظر گرفته است. حباب برای احساس امنیت شما تمام این کالاها را بیمه می‌کند. همچنین شما عزیزان می‌توانید در هر لحظه از طریق اپلیکیشن وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید.

رنگرزی لباس در حباب
رنگرزی لباس در حباب از نظر دسته‌بندی همانند خشکشویی لباس می‌باشد. بدیهی است که گاهی البسه ما به رنگرزی مجدد نیاز دارد. در حباب رنگرزی طوری انجام می‌پذیرد که رضایت کامل شما عزیزان را به همراه داشته باشد. رنگ‌ها و موادی که برای رنگرزی البسه استفاده می‌شود بالاترین سطح کیفیت را دارند و عاری از هر گونه به جا ماندن رنگ و ایجاد حساسیت هستند. شما می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن، تب رنگرزی؛ سفارش خود را بعد از وارد کردن جزییات، ثبت کنید و هر مرحله از سفارش را از طریق اپلیکیشن حباب پیگیر باشید.

منبع: https://hobabb.com/:: موضوعات مرتبط: متفرقه , ,
:: برچسب‌ها: خشکشویی , خشکشویی آنلاین , خشکشویی آنلاین حباب , حباب ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : گرین پست

کاربرد تبلیغات کلیکی

پرداخت به ازای کلیک یا PPC نام مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدیدکنندگان تبلیغات به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شوند و تبلیغ‌دهنده بر اساس تعداد کلیک‌ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش‌دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کند. این روش در زمان خود نوآوری در صنعت تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شد و به مرور جایگزین متدهای سنتی تبلیغات بنری (مدت‌دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از تبلیغات کلیکی نیز هم‌اکنون در حال بهره‌برداری هستند که به عنوان مثال می‌توان به پرداخت به ازای منجر شدن به خرید اشاره کرد.

مدل «هزینه به ازای کلیک» بیش از هر جای دیگر در تبلیغات موتور‌های جستجو مثل تبلیغات گوگل ادوردز کاربرد دارد. تبلیغ‌دهندگان این جویشگر‌ها معمولاً روی کلمات یا اصطلاحات کلیدی بازار هدف خود پیشنهاد قیمت می‌دهند. در کنار تبلیغات بنری رسانه‌ها، برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر نیز مدل تبلیغات کلیکی را به عنوان یکی از گزینه‌های تبلیغاتی در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند.

به طور کلی این مدل هم در دنیای وب و هم در دنیای بازاریابی موبایلی کاربرد دارد. در تبلیغات موبایلی نیز در ازای هر کلیک، تبلیغ‌دهنده بدهکار و نمایش‌دهنده طلبکار می‌شود. تبلیغ‌دهنده‌ها شاید مدل کلیکی را به مدل هزینه به ازای بازدید ترجیح دهند چرا که در ازای اقدامی عملی هزینه می‌پردازند. از طرف دیگر نمایش‌دهنده نیز ممکن است مدل سودآورتر یا قابل اتکا‌تر را برای درآمدزایی ترجیح دهد.

درآمد تبلیغات کلیکی برای نمایش‌دهنده‌ای که جایگاه تبلیغاتی دارد، بسته به کیفیت هدف‌گیری آگهی می‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه، اغلب نمایش‌دهندگان و تبلیغ‌دهندگان به منظور بهینه‌سازی حجم تبلیغات و هزینه‌های خود، ترکیبی از مدل‌های تبلیغات CPC و CPM یا سایر مدل‌های درآمدی را به کار می‌گیرند. علاوه بر این، مدل تبلیغات CPC شاید بیشتر به درد تبلیغ‌دهندگانی بخورد که به جای هدفگیری بخش‌های پایینی قیف فروش و ترغیب به تبدیل نهایی، به دنبال جلب مشارکت گسترده در سطح پهن‌تر این قیف و تبدیل‌های کوچک‌تر هستند.


تبلیغات کلیکی

هدف از تبلیغات کلیکی یا تبلیغات CPC چیست؟

مدل هزینه به ازای کلیک در کنار مدل‌های هزینه به ازای بازدید (CPM) و هزینه به ازای اکشن (CPA) برای ارزیابی اثربخشی و سودآوری بازاریابی اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیتی که مدل کلیکی نسبت به تبلیغات CPM دارد این است که تا حدی گویای اثربخشی تبلیغات یاد شده نیز خواهد بود. در واقع با بررسی تعداد کلیک‌ها می‌توان میزان توجه یا علاقه‌ی کاربر به آگهی را تا حدی ارزیابی کرد. در واقع اگر هدف اصلی یک آگهی تبلیغاتی کلیک خوردن یا به بیان دقیق‌تر هدایت ترافیک به سمت مقصدی مشخص باشد، مدل تبلیغات کلیکی بهترین معیار برای آن به شمار می‌رود.


منبع: https://raykaad.com/cost-per-click/:: موضوعات مرتبط: تبلیغات موبایلی , ,
:: برچسب‌ها: تبلیغات کلیکی , تبلیغات cpc ,
:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()